noclegi w sosnowych domkach
kuchnia pod dębem
wypoczynek blisko natury

Lokalizacja Dębowej Osady

Lokalizacja Dębowej Osady

liść dębu

GDZIE NAS ZNAJDZIECIE?

Dębowa Osada leży w Bobolinie – malowniczej zachodniopomorskiej miejscowości, usytuowanej pomiędzy Darłówkiem a Dąbkami.

Takich miejsc jak Bobolin jest niewiele na polskim Wybrzeżu. Tak blisko, a zarazem daleko od wszechobecnej cywilizacji, tam, gdzie oddech natury czuje się tuż za plecami. Nieduża nadmorska wioska położona jest nieopodal Królewskiego Miasta Darłowo. W tym grodzie nad Wieprzą swego kresu żywota doczekał król Danii, Szwecji i Norwegii, ostatni wiking Bałtyku, król Eryk I. Trzeba tu być , poznać ścieżki, po których chadzali władcy i goście Zamku Książąt Pomorskich, otrzeć się o ducha księżnej Zofii, czy próbować rozwiązać zagadkę złotego gołębia. A i dla miłośników najnowszej historii znajdzie się w pobliżu nie lada gratka , gdyż plaża w Bobolinie kryje ruiny poniemieckich bunkrów, czy ślady armaty Dora. W ciepłe popołudnia warto pójść na spacer deptakiem, by podziwiać gotyckie kamieniczki. Nie sposób nie wspomnieć o trzech średniowiecznych kościołach , które przetrwały wiekowe zawieruchy. W Darłowie podczas działań wojennych został zniszczony tylko jeden budynek.
Niedaleko Bobolina (3km) , między Żukowem a Darłowem nad podmokłym terenie Grabowej Strugi znajduje się tajemnicza Święta Góra, która zmieniała nazwy, a dzisiaj najczęściej zwana jest Lisią Górą.
Jej dzieje powiązane są miedzy innymi z historią zakonu Kartuzów, a pierwsze wzmianki o tym miejscu znajdujemy w dokumentach już w 1205 roku . Dzisiaj to oaza spokoju i dziko rosnącej zieleni.
A czym różni się plaża w Bobolinie od innych nadmorskich kąpielisk? Tym, że gospodarze gminy postawili na możliwość obcowanie z naturą, a nie na „cementową” wygodę. To tu rozciąga się kilometrami prawdziwie pachnący żywicą las, łąki są pełne ziół i kwiecia, a wśród nich zielone burzany , gdzie mają siedliska różne gatunki ptaków. Już jest niewiele takich miejsc, gdzie wieczorem twarz smaga rześkie nadmorskie powietrze, a śpiew ptaków zakłóca tylko rechot żab, koncert świerszczy, czy rżenie koni
z pobliskiej stadniny, a w dali pali się ognisko.

Czyż Bobolin nie jest idealnym miejscem, aby móc cieszyć się z uroków życia?

Zarezerwuj już dziś!

Pobyt dla całej rodziny nad morzem i blisko natury